فونت فارسی اتوکد - فونت کاتب

135 فونت کاتب فارسی – دانلود فونت فارسی اتوکد (نسخه جدید) 2021

فونت های کاتب اتوکد – فونت فارسی اتوکد – دانلود فونت اتوکد٬ دانلود فونت فارسی اتوکد٬ دانلود فونت کاتب٬ فارسی نویس اتوکد٬ فارسی نویسی در اتوکد٬ فونت اتوکد٬ فونت فارسی اتوکد٬ فونت کاتب٬

فارسی نویس یا همان “فونت کاتب” محبوب ترین مجموعه ای است که تمامی شرکت ها ، مهندسیان و همه کسانی که به نوعی با اتوکد سروکار دارند برای فارسی نویسی لز مطالب خود در داخل اتوکد از آن استفاده میکنند.

فونت کاتب

فونت فارسی اتوکد - فونت کاتب
فونت فارسی اتوکد – فونت کاتب

فونت کاتب چیست ؟

مجموعه فونت تخصصی که برای فارسی نویسی در محیط اتوکد طراحی شده است.

مجموعه جدید این فارسی نویس اتوکد شامل 135 فونت کاتب مختلف می باشد که برای اولین بار در بین سایت های معماری برای شما عزیزان آماده دانلود کرده ایم.

آموزش استفاده از فونت کاتب

حل مشکل فارسی نویسی در اتوکد

 1. ابتدا فایل را دانلود و از حالت فشرده خارج کنید.
 2. فونت های موجود در پوشه FONTS را در پوشه Fonts اتوکد و فایل KATEB.LSP را در پوشه Support اتوکد، کپی کنید.
 3. اتوکد را اجرا کرده، یک فایل جدید، ایجاد کنید و در خط فرمان تایپ کنید: APPLOAD و سپس کلید اینتر روی کیبورد را بفشارید.
 4. در پنجره ای که باز می شود یعنی پنجره “Load/Unload Applications”، فایل KATEB.LSP که در پوشه Support اتوکد، کپی کرده اید را پیدا کرده و روی دکمه Load کلیک کنید.
 5. ممکن است پنجره “File Loading – Securtity Concern”، نمایان شود. این یک پیغام امنیتی است که از شما سوال می کند که آیا به منبع این فایل اطمینان دارید و مطمئن هستید که قصد بارگذاری فایل را دارید یا خیر. بنابراین دکمه “Load” را کلیک کنید.
 6. پنجره “File Loading – Securtity Concern”، بسته می شود و در پایین پنجره “Load/Unload Applications”، باید پیغام “KATEB.LSP successfully loaded” را مشاهده کنید. اگر با پیغامی دیگر مواجه شدید یعنی مراحل را به درستی طی نکرده اید بنابراین به مرحله 1 برگشته و یک بار دیگر طبق مراحل گفته شده در بالا، انجام دهید.روی دکمه “Close”، کلیک کنید.
 7. تا اینجای کار شما برنامه KATEB یا همان کاتب معروف را بارگذاری کرده اید. حالا باید یک قلم در اتوکد ایجاد کنید.
 8. در اتوکد، تایپ کنید: “STYLE” و اینتر کنید. پنجره “Text Style” نمایان می شود.
 9. روی دکمه “New” کلیک کنید و یک نام دلخواه برای قلم مورد نظرتان وارد کنید و یا همان نام “style1” را تایید و روی دکمه “OK”، کلیک کنید.
 10. قلمی که ایجاد کردید در لیست سمت چپ، نمایش داده می شود. اگر در حالت انتخاب نیست روی آن کلیک کنید تا انتخاب شود. سپس از لیست کشویی “Font Name”، فونت را روی، فونت “naskhd.shx”، قرار دهید. اگر این فونت در لیست نبود، یعنی مراحل بالا را درست انجام نداده اید و به مورد 1، که در بالا اشاره شد، دقت کافی نداشته اید و فونت ها را در پوشه Fonts اتوکد کپی نکرده اید و یا اینکه نیاز دارید یک بار اتوکد را بسته و دوباره باز کنید و سپس از مرحله 3، که در بالا اشاره شد، ادامه دهید و دوباره انجام دهید.
 11. پس از انتخاب فونت، و تنظیم آن برای قلم “Style1″، اگر به تصویر پایین سمت چپ پنجره “Text Style”، دقت کنید می بینید که نمونه فونت نشان می دهد ولی ممکن است حروف را برعکس نشان دهد. در این صورت لازم است ، گزینه “Backwards” را در همین پنجره تیک بزنید تا فعال شود و پیش نمایش فونت را درست نشان دهد.
 12. حالا روی Apply و سپس “Close”، کلیک کنید.
 13. تا اینجای کار، شما فونت ها را نصب کرده اید، و برنامه کاتب را هم بارگذاری کرده اید. بنابراین در اتوکد تایپ کنید: “KATEB” و اینتر کنید.
 14. در جواب پیغامی که در خط فرمان اتوکد ظاهر می شود، روی یک جای خالی در صفحه اتوکد، کلیک کنید.
  در جواب پیغامی که “Height”، را از شما می پرسد، یک عدد، مثلا عدد 10 را وارد کرده و اینتر کنید. این عدد، سایز متن نوشته شده را تنظیم می کند.
 15. حالا از شما زوایه قرار گیری متن را سوال می کند. عدد 180 را وارد کرده و اینتر کنید.
 16. حالا شروع به تایپ کنید و متن مورد نظرتان را بنویسید.
 17. در پایان، دو بار کلید اینتر را بفشارید. دقت داشته باشید، لایه ای که در آن در حال نوشتن هستید (لایه جاری) قفل نباشد.
 18. اگر نتوانستید، متن فارسی را به درستی بنویسید. مراحل بالا را با دقت، یک بار دیگر مرور کرده و انجام دهید
 19. برای اینکه برنامه ی کاتب هنگام اجرای اتوکد به طور خودکار بارگذاری شود، در پنجره ی Load/Unload Applications در قسمت Startup suite روی دکمه ی Contents کلیک کنید و فایل kateb.lsp را به لیست اضافه کنید.
بیشتر بخوانید  فونت های کاتب برای تمامی نسخه های اتوکد
فیلم آموزش نصب فونت کاتب

دانلود فونت کاتب

نام فایل : مجموعه جدیدترین نسخه فونت های کاتب اتوکد – دانلود 135 فونت کاتب فارسی – فونت فارسی اتوکد

size دانلود فیلم آموزش اسکیس و راندو دکتر صدیق قسمت اول اختصاصی شرکت در آزمون ارشد معماری و زیر مجموعه های وابستهحجم : 3 مگابایت

download1 دانلود فیلم آموزش اسکیس و راندو دکتر صدیق قسمت اول اختصاصی شرکت در آزمون ارشد معماری و زیر مجموعه های وابسته دانلود ( لینک مستقیم )   دانلود ( لینک غیر مستقیم )

رمز عبور : www.farsicad.com     www.naghsh-negar.ir          ( حتما با حروف کوچک تایپ شود )

tozihat دانلود فیلم آموزش اسکیس و راندو دکتر صدیق قسمت اول اختصاصی شرکت در آزمون ارشد معماری و زیر مجموعه های وابستهتوضیحات : برای دانلود از لینک مستقیم استفاده کنید و در صورتی که لینک مستقیم مشکل داشت از لینک غیر مستقیم استفاده شود.

.

,

آموزش فارسی طراحی نمای ساختمان در تری دی مکس (همراه با رندگیری ویری ، منتال ری و پست پروداکشن فتوشاپ)

2 thoughts on “135 فونت کاتب فارسی – دانلود فونت فارسی اتوکد (نسخه جدید) 2021

 1. mitra says:

  با سلام؛
  توی یه زمین حدودا 350 متری به شکل ذوزنقه میخوامیه نقشه 120 متری داشته باشم شما میتونید کمکم کنید؟
  با اون شماره که دادید تماس گرفتم کسی جواب نداد.
  میتونم نقشه زمین را براتون ایمیل کنم.

دیدگاهتان را بنویسید