konkor arshad1

منابع کنکور ارشد مهندسی معماری – اختصاصی کنکور 92

سخت بودن کنکور ارشد از یک طرف و نبود منابع از سوی دیگر باعث شد که که برای اولین بار در بین وب سایت های فارسی منابع کامل کنکور ارشد معماری رو آماده دانلود کنیم (توجه کنید که این منابع به صورت پیشنهادی از بین موسسه های مختلف جمع اوری شده است.

konkor arshad1
منابع کنکور ارشد معماری

برای دیدن و دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید.

منابع کنکور ارشد مهندسی معماری

1) زبان عمومی و تخصصی:

تعداد سئوالات این درس در آزمون 30 سئوال می‌باشد. همان‌طور كه از نام درس پیداست، تعدادی از سئوالات این درس زبان عمومی و تعدادی از آن‌ها نیز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصی مجموعه معماری می‌باشد. بدون تردید اگر دانشجویان در درس زبان حداقل‌هایی را داشته باشند مطالعه و سرمایه‌گذاری در این درس می‌تواند منطقی باشد. معمولاً منبع درس زبان تخصصی در اكثر رشته‌ها در دانشگاه‌های مختلف فرق می‌كند و اساتید این درس به صورت سلیقه‌ای منابع و یا جزوات مورد نظر خود را به دانشجویان معرفی می‌كنند. البته كتاب‌ زبان تخصصی برای دانشجویان معماری ( انتشارات سمت ) و کتاب 504 واژه در کنار نرم افزار گزینه آخر ( مربوط به زبان عمومی و تخصصی مجموعه معماری ) برای تقویت این درس بدون شک  بهترین منابع هستند.

كسب درصد بالا با تسلط بر بانک لغت نرم افزار گزینه آخر و مطالعه كتاب‌های فوق با توجه به اظهار قبولی‌های سال‌های گذشته به راحتی ممكن است.

2) دروس تاریخ و مبانی نظری:

(تاریخ معماری جهان، معماری معاصر، معماری اسلامی، مبانی نظری معماری)

تعداد سئوالات این درس در کنکور سراسری 30 سئوال و ضریب آن برای تمام گرایش‌ها (2) می‌باشد. منابع مطالعاتی این گروه درسی در دانشگاه های معتبر کشور، كتاب آشنایی با معماری جهان تألیف ابراهیم زارعی، كتاب فضا، زمان و معماری به ترجمه‌ی منوچهر مزینی، کتب معماری اسلامی و كتاب سبك‌شناسی استاد كریم پیرنیا، كتاب آشنایی با تاریخ معماری و شهرسازی ایران، كتاب مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب تألیف دكتر وحید قبادیان، كتاب تاریخ هنر معماری ایران در دوران اسلامی تألیف یوسف كیانی می‌باشند. در بحث کنکور کارشناسی ارشد، مشاورین گزینه آخر کتب زیر را به  داوطلبین پیشنهاد می کنند:

تاریخ و مبانی نظری جهان – ابراهیم زارعی

تاریخ و مبانی نظری جهان – جزوات دانشگاه تهران ( اساتید بزرگواری چون متدین و … )

تاریخ و مبانی نظری معاصر – قبادیان

تاریخ و مبانی نظری معاصر  از 1900- ویلیام کریتس

مکاتب هنری از منابعی مانند مبادی سواد بصری و سایر منابع تاریخ هنر ( مبانی نظری )

تاریخ و مبانی نظری اسلامی- سبک شناسی دکتر پیرنیا

تاریخ و مبانی نظری اسلامی- معماری اسلامی دکتر پیرنیا

تاریخ و مبانی نظری اسلامی- معماری ایرانی دکتر پیرنیا

جزوات معماری اسلامی 1 و 2 – دکتر متدین، دانشگاه تهران

3) درك عمومی معماری:

تعداد سئوالات این درس در کنکور سراسری 20 سئوال و ضریب آن برای گرایش‌های مختلف، متفاوت است. این درس بصورت تئوری است. منابع مطالعاتی این گروه درسی در دانشگاه های معتبر کشور، کتاب‌های عناصر معماری از صورت تا مكان ترجمه‌ی فرزین فردانش، زیباشناسی معماری یورگ گودتر، كتاب فرم فضا، نظم معماری ترجمه‌ی زهره قره‌گوزلو، كتاب ریشه‌ها و گرایش‌های نظریه معماری تألیف دكتر محمد منصور فلامكی، كتاب پرسپكتیو ترجمه هرمز معزز می‌باشند. در بحث کنکور کارشناسی ارشد، مشاورین گزینه آخر کتب زیر را به  داوطلبین پیشنهاد می کنند:

بیشتر بخوانید  انیمیشن مراحل اجرای ساختمان

جزوات دانشگاه تهران ( اساتید بزرگواری چون متدین و امیرسعید محمودی)

مقالات مرتبط با آموزش معماری – عیسی حجت

زیبایی شناسی در معماری

از فرم تا مکان ( ترجمه سیمون آیوازیان )

هندسه ترسیمی و سایه – جزوات هندسه منظر و مرایا

4) درك عمومی معماری منظر :

این درس پراهمیت ترین درس برای گرایش معماری منظر است و ضریب آن برای این گرایش (3) است. ( ضریب این درس برای سایر گرایش ها (1) است ) تعداد سئوالات این درس در کنکور سراسری 20 سئوال می‌باشد. منابع مطالعاتی این گروه درسی در دانشگاه های معتبر کشور: كتاب باغ ایرانی استاد كریم پیرنیا، كتاب باغ‌های ایرانی و كوشك‌های آن تألیف دونالدویلبر ، کتاب‌ باغ‌های ایران (غلامرضا نعیما)، كتاب باغ ایرانی بازتابی از بهشت ( مربوط به سازمان میراث فرهنگی) ، كتاب اصول طراحی فضای سبز در محیط‌های مسكونی (مركز تحقیقات مسكن)،  كتاب باغ ایرانی حكمت كهن منظر جدید (موزه هنرهای معاصر) می‌باشند. در بحث کنکور کارشناسی ارشد، مشاورین گزینه آخر جزوه زیر را به  داوطلبین پیشنهاد می کنند:

جزوه و مقالات دکتر منصوری – دانشگاه تهران

5) دروس فنی ساختمان :

این گروه درسی شامل دروس (( تنظیم شرایط محیطی و تأسیسات، ایستایی، شناخت مواد، عناصر و جزئیات )) می باشد و 30 سوال در کنکور کارشناسی ارشد از آن مطرح میشود.

1-5) تنظیم شرایط محیطی و تأسیسات مکانیکی:

تعداد سئوالات این درس در آزمون كارشناسی ارشد 8 سئوال است. مشاورین گزینه آخر جزوه و کتاب سلطاندوست را به  داوطلبین پیشنهاد می کنند.

2-5) ایستایی:

تعداد سئوالات این درس در آزمون كارشناسی ارشد 14 سئوال است. مشاورین گزینه آخر جزوه و کتاب دکتر گلابچی را به  داوطلبین پیشنهاد می کنند.

3-5) شناخت مواد :

تعداد سئوالات این درس در آزمون دانشگاه دولتی 4 سئوال می‌باشد. منابع مهم این درس كتاب مصالح ساختمانی تألیف احمد حامی، كتاب مصالح ساختمانی تألیف سام فروتنی می‌باشند.

 4-5) عناصر و جزئیات:

تعداد سئوالات این درس 4 سئوال می‌باشد. از حیث مباحث این درس كمی وسیع‌تر از درس شناخت مواد و مصالح می‌باشد.

منابع مهم این درس كتاب اجزاء ساختمان تألیف سیاوش كباری و اجزاء ساختمان دكتر جلیل شاهی، مبحث 8 مقررات ملی سازمان (دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان) می‌باشند.

تذکر: منابع فوق اگرچه بصورت تخصصی مورد تجزیه و تحلیل  قرار گرفته اند، صرفا پیشنهادی می باشند.

 

 

نام فایل : منابع کنکور ارشد مهندسی معماری – اختصاصی کنکور 92

sizeحجم : 500 کیلوبایت – پی دی اف

Download Button PNG Photoدانلود ( لینک مستقیم )   –  دانلود (لینک غیرمستقیم )دانلود (لینک غیرمستقیم 2)

رمز عبور : www.farsicad.com        پسورد را با حروف کوچک وارد کنید.

passwordتوضیحات : برای دانلود از لینک مستقیم استفاده کنید در صورت مشکل داشتن از لینک غیر مستقیم استفاده نمایید.

منبع :فارسی کد ، وب سایت برگزیده دوستداران معماری

.

6 thoughts on “منابع کنکور ارشد مهندسی معماری – اختصاصی کنکور 92

 1. شیلا says:

  سلام خسته نباشیدممنون از سایت خوب وخدمات عالیتون .من دانشجوی دانشگاه بیام نورم چطور میتونم جزوه ها وکتابهای بیشنهادیتونو تهیه کنم بخصوص جزوه های دانشگاه تهران وسوال دیگه ام اینه که ایا جزوات بیام نور میتونه در ازمون ارشددانشگاه دولتی روزانه مفید باشه و به من کمک کنه.بازم تشکر میکنم وبا امید موفقیت روزافزون

 2. مهدی says:

  من برای ارشد 94 از منابع معرفی شده در بالا استفاده کردم.
  درصدهای من به قرار زیر شد:

  زبان: 86 درصد
  دروس فنی: 45
  عناصر: 30
  منظر: 33
  مبانی نظری: 20

  نرم افزار گزینه آخر که برای درس زبان معرفی شده، یک منبعه عالی و بی نظیره، از دستش ندید!!!
  همچنین کتابهای گلابچی.

دیدگاهتان را بنویسید