مجتمع مسکونی - طرح 5 - نمونه نقشه مسکونی - آپارتمان - معماری

مجتمع مسکونی NEO BANKSIDE – ریچارد راجرز

این مجتمع مسکونی که در ساحل رودخانه تایمز لندن و موزه تیت مدرن (Tate Modern) که از پر بازدید ترین موزه های دنیا به شمار می آید قرار گرفته، از شاختاری شش ضلعی فرم گرفته است.

مجتمع مسکونی - طرح 5 - نمونه نقشه مسکونی - آپارتمان - معماری

مثل مرکز پامپیدو و خیلی دیگر از ساختمان ها که توسط ریچارد راجرز طراحی شده بودند، این چهار برج  با بادبندهای عریان بیرونی از سازه ای نمایان برخوردارند که در نمای ساختمان دیاگریدی استیلی را شکل می دهند این اجزا وزن ساختمان را تحمل کرده و نیاز به گذاشتن دیوارهای حائل داخلی را از بین میبرند که در این صورت طبقات انعطاف پذیری را برای طراحی پلان ارائه می دهند.
برای دیدن نقشه ها و عکس های بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

مجتمع مسکونی - طرح 5 - نمونه نقشه مسکونی - آپارتمان - معماری مجتمع مسکونی - طرح 5 - نمونه نقشه مسکونی - آپارتمان - معماری

تمام دیوار های درونی دیوار های جداکننده هستند و این فضای داخلی منعطف باعث شده تا طراحان بتوانند فاصله کف تا سقف را به حداکثر برسانند. و بدین ترتیب فضاها از نور بیشتری برخوردارند و مناظر وسیع تری را نظاره گرند.

بیشتر بخوانید  مجموعه کامل عکس استادیوم های خورشیدی قطر برای جام جهانی سال 2022

مجتمع مسکونی - طرح 5 - نمونه نقشه مسکونی - آپارتمان - معماری مجتمع مسکونی - طرح 5 - نمونه نقشه مسکونی - آپارتمان - معماری مجتمع مسکونی - طرح 5 - نمونه نقشه مسکونی - آپارتمان - معماری

برجها از ۱۲ طبقه تا ۲۴ طبقه ارتفاع دارند و در نمای شمالی و جنوبی همه آن ها تراس تعبیه شده است.

مجتمع مسکونی - طرح 5 - نمونه نقشه مسکونی - آپارتمان - معماری

این مجموعه در کل شامل ۲۱۷ آپارتمان است  و به وسیله حیاط ها و مسیرهایی که توسط معماران منظر Gillespies طراحی شده ، احاطه گردیده است.

مجتمع مسکونی - طرح 5 - نمونه نقشه مسکونی - آپارتمان - معماری

طراحی این مجموعه با سازه عریانش اشارتی به گذشته تاریخی این منطقه دارد که زمانه اقامتگه  نیروگاه نفت سوز بزرگی که هم اکنون به گالری هنری مبدل شده بوده است.

مجتمع مسکونی - طرح 5 - نمونه نقشه مسکونی - آپارتمان - معماری مجتمع مسکونی - طرح 5 - نمونه نقشه مسکونی - آپارتمان - معماری مجتمع مسکونی - طرح 5 - نمونه نقشه مسکونی - آپارتمان - معماری مجتمع مسکونی - طرح 5 - نمونه نقشه مسکونی - آپارتمان - معماری

منبع : آرک پدیا

4 thoughts on “مجتمع مسکونی NEO BANKSIDE – ریچارد راجرز

دیدگاهتان را بنویسید